Menu Przedmiotowe
Programy
www.mopipr.kolo.bipst.pl / Aktualności
Wyślij pytanie do autora wiadomościPodgląd wydrukuPdfRSS

„Maluchy w Krainie Górskich Szlaków” 
- pod tym hasłem grupa 42 dzieci spędzała czas w Białym Dunajcu. Wypoczynek został zorganizowany przez Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole. 10-dniowy pobyt w górach obfitował w szereg licznych atrakcji.

    Podczas trwania kolonii, mimo niesprzyjającej pogody, dzieci korzystały z wielu atrakcji jakie przygotowali im wychowawcy. Brały udział w konkursach, w których prezentowały przez siebie przygotowane fryzury, zaprezentowały pokaz mody, wzięły udział w wyborach na Miss i Mistera Kolonii oraz rywalizowały w grach i zabawach rekreacyjnych podczas których zwracano uwagę na zasady fair – play. 
   Bardzo ważnym elementem były systematyczne zajęcia z profilaktyki, dzięki którym koloniści poznawali zagrożenia jakie niesie spożywanie alkoholu, zażywanie narkotyków czy stosowanie przemocy. 26 czerwca podczas Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Narkomanii zostały zrealizowane zajęcia n.t: „Stop Narkotykom.”


    W trakcie pobytu nie zabrakło wycieczek. Koloniści zwiedzili Zakopane, a w szczególności Krupówki, Gubałówkę, Kuźnice, kościół na Krzeptówkach oraz Wielką Krokiew. Odwiedzono również  Rabkoland, gdzie dzieci korzystały z wielu atrakcji. Ogromnym zainteresowaniem ze strony uczestników spotkała się wycieczka do parku miniatur „Świat marzeń” w Inwałdzie. Przewodnik oprowadzając po parku opowiadał o modelach najsławniejszych cudów architektonicznych z całego świata. Zwiedzając park podziwiano m. in.: Świątynię Akropolu, Colosseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eifflla, Big Bena, Łuk Triumfalny, Sfinksa, Biały Dom. Koloniści mieli możliwość skorzystania  z atrakcji parku, m.in. karuzeli oraz zielonego labiryntu. W drodze powrotnej zwiedzono kościół w Wadowicach. Niemniej fascynującą atrakcją czekającą na kolonistów stanowił rejs statkiem „Harnaś” po Jeziorze Czorsztyńskim oraz zwiedzanie zapory wodnej w Niedzicy. Ponadto wykorzystując sprzyjającą pogodę odbywały się piesze wycieczki po Białym Dunajcu i okolicach.

   10-dniowy pobyt upłynął bardzo szybko, żal było odjeżdżać, nie obyło się bez wzruszeń.


 
Dodany 2009-07-30 10:09:08 przez Monika Pelc-Puszczyk         Wyświetlony: 16200
Ważny do: bezterminowo
Modyfikacja 2009-07-30 10:11:02               Historia zmian
Menu Podmiotowe


 
Redaktorzy Strony
BIP Redagują:
Tomasz Misiak   Napisz wiadomość
    Tel: Brak
Monika Pelc-Puszczyk   Napisz wiadomość
    Tel: Brak


Ranking stron
 
Logowanie
Login:
Hasło:
 
Wersje elektroniczne
Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej Dziennik Urzędowy Rzeczypospolitej Polskiej Monitor Polski
281316 odwiedzin
Statystyki zaawansowane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies

Zamknij